Sparing z Koroną Kielce

Pierwszy z trzech zaplanowanych na weekend meczów sparingowych zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Łukasza Tomczyka. W każdej z czterech 20 minutowych odsłon, zawodnicy RKS Raków Częstochowa byli drużyną lepszą od swoich gości z Kielc. Zawodnicy Korony pomimo wysokich indywidualnych umiejętności piłkarskich zupełnie nie radzili sobie z bardzo agresywnym pressingiem naszej drużyny na całym boisku. Każda akcja gości kończyła się w środkowej części boiska lub na dobrze zorganizowanej linii obrony. Pomimo wysokiej wygranej sparing można uznać za bardzo pożyteczny, stanowiący dobre przetarcie przed jutrzejszymi pojedynkami z Reprezentacją Polski FA oraz Lechem Poznań.

RKS Raków Częstochowa - Korona Kielce  7:0  (bramki dla RKS: M.Gołda x 3, M.Musiałowski x 2, M.Kryst x 2)

Skład RKS Raków Częstochowa: K.Trelowski, J.Bęben, M.Nowak, O.Wilk, J.Załucki, M.Włodarek, M.Kaczmarek, D.Kucharczyk, M.Musiałowski, M.Wróbel, M.Gołda, M.Kryst, M.Krysiak, S.Głowacki, J.Matyja, K.Służałek, D.Błasik, M.Cichuta